Biała turystyka po Małopolsce

Serdecznie zapraszamy seniorów z powiatu gorlickiego do udziału w wycieczce po Małopolsce, która zostanie zorganizowana w ramach projektu pn. „Biała turystyka po Małopolsce” współfinansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa w 2023 r. pn. „Małopolska Gościnna – II edycja” – Rozwój oferty turystyki społecznej.

Wycieczka będzie mieć charakter krajoznawczy pod okiem doświadczonych edukatorów z zakresu dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego terenu. W programie m.in. zwiedzanie Uzdrowiska Wapienne, Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzepienniku Strzyżewskim oraz Parku Zdrojowego w Ciężkowicach. Organizator zapewnia uczestnikom m.in. opiekę, transport, ubezpieczenie oraz wyżywienie. Wycieczka będzie w dużej mierze w formie spaceru przyrodniczego i kulturowego, dlatego też chcemy wyposażyć większość naszych uczestników w kije trekkingowe.

wycieczka: Rzepiennik Strzyżewski – Ciężkowice 3 października 2023 r.

Harmonogram:

godz. 7.30-8.00 – plac przy GOK-u w Ropie – zbiórka seniorów oraz przejazd do Wapiennego

godz. 8.45-9.00 – plac przy Domu Seniora Maria w Wapiennem – zbiórka seniorów (możliwość skorzystania z toalety, przejście do tężni solankowej i niewielki spacer po Wapiennym)

godz. 9.30-9.45 – wyjazd z Wapiennego do Rzepiennika Strzyżewskiego

godz. 10.30 – przyjazd do Centrum Edukacji Ekologicznej i rozpoczęcie zwiedzania z przewodnikiem

godz. 11.30 – przerwa kawowa

godz. 12.00 – przejazd na ścieżkę historyczno-przyrodniczą – ok 1,5 km

godz. 14.00 -15.00 – obiad

godz. 15.15 – przejazd do Parku Zdrojowego  w Ciężkowicach (tężnia solankowa, hydroterapia na zewnątrz, park sensoryczny, ewentualnie przejście do wodospadu)

godz. 17-18 – powrót do Ropy

godz. 18-19 – powrót do Wapiennego


Warning: Illegal string offset 'sidebar' in /home/platne/serwer92834/public_html/civitasnostra_pl/wp-content/themes/greentea/sidebar.php on line 26

Warning: Illegal string offset 'sidebar_position' in /home/platne/serwer92834/public_html/civitasnostra_pl/wp-content/themes/greentea/sidebar.php on line 27