Tradycyjne budownictwo ludowe i ciesielka Beskidu Niskiego

„Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa”.

Dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Dziedzictwa w ramach programu „Wspólnie dla dziedzictwa” zapraszamy wszystkich chętnych w formie wolontariuszy do udziału w naszym zadaniu pn. „Tradycyjne budownictwo ludowe i ciesielka Beskidu Niskiego”. Projekt dofinansowany jest z budżetu państwa.

Podczas szkoleń i warsztatów przybliżymy wolontariuszom oraz uczestnikom zagadnienia związane z tradycyjnym budownictwem Beskidu Niskiego. Wyposażymy każdego w umiejętności pozyskiwania informacji na rzecz projektu oraz zapewnimy wsparcie merytoryczne i ubezpieczenie.

Cały projekt ma głównie na celu zachowanie tego, co znika i stworzenie bazy dla wykorzystania we współczesnej architekturze dawnych dobrych wzorców zgodnych z przestrzenią Beskidu Niskiego.

ZAPRASZAMY do wspólnej pracy!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY na nasze pierwsze szkolenie dla wolontariuszy. W następnym tygodniu spotkamy się, by przybliżyć każdemu chętnemu zagadnienia związane z tradycyjnym budownictwem Beskidu Niskiego. Ponadto omówimy ważne dla projektu kwestie zdjęć i kwerendy materiałów archiwalnych. Wykład prowadzony będzie w Majsterni Karpat w Sękowej 12. W trakcie spotkania przewidziany poczęstunek dla uczestników. Termin: 6 października 2023 roku – ZAPRASZAMY do udziału!

W najbliższych tygodniach zapraszamy na otwarte spotkania warsztatowe, podczas których zgłębimy tajniki beskidzkiej ciesielki i architektury. Terminy: 13 i 14 października 2023 r. Sękowa, Majsternia Karpat, godz. 15.00 oraz 20 października Szkoła Podstawowa w Hańczowej, godz. 13.00.

Czas nieubłaganie biegnie, dlatego serdecznie zapraszamy na zakończenie i podsumowanie naszych działań związanych z budownictwem i ciesielką Beskidu Niskiego realizowanych w ramach projektu w ostatni październikowy wtorek tj. 31.10.2023 r. do Majsterni Karpat, Sękowa 12 na godzinę 17.00.

Mimo, że to oficjalne zakończenie dla większości, to dopiero początek wspaniałej beskidzkiej podróży.

GORĄCO ZAPRASZAMY, Majsternia Karpat, 31.10.2023 r., godz. 17.00!

Poniżej w Państwa ręce oddajemy publikację, która mamy nadzieję nie jednemu czytelnikowi będzie pomocna!


Warning: Illegal string offset 'sidebar' in /home/platne/serwer92834/public_html/civitasnostra_pl/wp-content/themes/greentea/sidebar.php on line 26

Warning: Illegal string offset 'sidebar_position' in /home/platne/serwer92834/public_html/civitasnostra_pl/wp-content/themes/greentea/sidebar.php on line 27